Bazén jako moře


V dnešní době se už chlubení bazénem zase tak moc nepěstuje, protože je to vlastně už taková samozřejmost. Něco, jako kdybyste se chlubili tím, že máte doma žehličku. Nebo příbor. Takže když někdo ve společnost pronese něco v tom smyslu, že si po příchodu domů skočí do bazénu, nevěnuje mi skoro nikdo pozornost. Zevšednělo nám to. A za komunistů jsme se na něco podobného báli jen pomyslet. Tiše jsme záviděli lidem ve filmech kapitalistické provenience a říkali jsme si, co kdyby…

dívka v bazénu

Nuže, dnes je chlubení bazénem spíše takový přežitek. Ale zato kdybyste řekl někde mezi známými něco v tom smyslu, že jako bazén se slanou vodou, který máte na zahradě je prima, věřte, že jste rázem ve středu pozornosti. Nu a pak podle toho mezi jakými lidmi se nalézáte, můžete klidně hodit perličku, že vám ho přivezli i s ní, s tou slanou vodou. Podle toho, kolik lidí vám to sežere poznáte, v jak inteligentní společnosti se pohybujete. Ale zcela určitě se vyptávat budou. Protože většina se bude domnívat, že jste prostě koupili padesát pytlíků kuchyňské soli a vysypali do vody. Tuhle pitomost však již budete muset vyvrátit, protože někteří lidé jsou schopni to skutečně udělat.

děti ve vodě

Jenže to není moc dobrý nápad, protože ta sůl je jodidovaná. Sůl se samozřejmě přímo do vody přidat může, ale musí to být sůl mořská a pro bazény určená. A její účinek se pak dá zvýšit solinátorem. Proč to? Není to zbytečnost? Je a není. Pomocí elektřiny totiž dochází k tvorbě kyseliny chlorné, která umí perfektně dezinfikovat. Jako všechno ostatní v bazénu je dobré měřit i salinaci, která by měla být v rozmezí 0,4–0,5 %. Pro srovnání, voda v moři má průměrně 3,5 %. Sůl ve vodě mívá také příznivý vliv na pokožku. Ale pozor, každá lidská kůže je jiná. Nuže, nyní víte, jak se nenápadně pochlubit slanou vodou v bazénu. V příštím článku se podíváme, jak v bazénu chovat žraloky.