Jistě si říkáte, že je to poměrně hloupá otázka. Rozložím bazén a nafouknu manžetu. Hotovo. No ne?
No, ne, není tomu tak. Jako, ano samozřejmě, jde to i takto. Ale na jednu věc byste měli dát pozor.
Totiž, přímý kontakt dna bazénu se zemí mu zrovna moc neprospívá. A to se týká všech nadzemních bazénů, lhostejno zda mají nafukovací okraj, nebo nemají.
Tím nechci naznačit, že byste po jedné sezóně mohli bazén vyhodit, ale v tomto případě čas pracuje proti němu. Totiž proti jeho dnu. Mikroskopická poškození se začnou rozšiřovat, a je zaděláno na problémy. A těm je lépe předcházet. V každém případě.
Proto je dobré ještě před stavbou bazénu samotného upravit povrch země. Tedy hlavně pozor na ostré kamínky. Také není dobré nechávat na místě kde bude bazén stát skleněné střepy nebo rezavé konzervy. Ehm, dobře, to byl jen vtip. Přesto je nutno povrch pečlivě zkontrolovat a pak na něj dát nějakou krycí látku. Ta vlastně zabrání přímému kontaktu s hlínou či betonem, nebo prostě se vším, co je po dnem vašeho mini koupaliště.
Ano, dá se použít stará deka, která je určena k likvidaci a kterou pak zahodíte, protože hniloba jí dá řádně zabrat, ale lepší je si pořídit podložku pod bazén z kvalitního materiálu. Ty bývají vyráběny speciálně pro tento účel, takže je zajištěna maximální ochrana.
Firma Chlorito jich má k prodeji velké množství. Když si nevíte rady, jak vybrat, zeptejte se. Rádi vám poradí. Zde jen stručně poradím já, podložka pod bazén by rozhodně měla být větší než rozměry toho vašeho. Protože kdyby vám na okrajích chyběla a ty si „sedly“ na hlínu, účel by jaksi nebyl splněn. Proto si nejprve velmi dobře změřte prostor, který má být zakryt a pak teprve nakupujte. Věřte, že tímto nákupem prodloužíte svému bazénu jeho životnost a uděláte si tím radost. Protože ani nový bazén není zadarmo, že ano.