To, co se děje ve vnějším světě, úzce souvisí s našimi orgány. Vše je propojeno a odráží se to uvnitř organismu. Lidské tělo se totiž přírodě přizpůsobuje a funguje podle ní. Toto rytmické dění v lidském organismu v návaznosti na celou přírodu převedli před mnoha tisíci lety staří Číňané do takzvaných orgánových hodin. Řídit se podle nich však můžeme i dnes. A kdo to dělá, jen sobě a svému zdraví prospívá.
Co jsou to orgánové hodiny?
Orgánové hodiny vycházejí z toho, že naše tělesné orgány pracují na maximum. Staly se tak dobrou pomůckou pro regulaci našeho denního života, pomáhají totiž v orientaci periodického pořádku orgánů v návaznosti na život v přírodě. Popisují průběh energie v závislosti na denním cyklu v určitých oblastech organismu v průběhu 24 hodinového cyklu. Orgánové hodiny jsou dokonale vytvořeny v rovnováze našeho těla a vesmíru.
Kde orgánové hodiny vzít?
Orgánové hodiny si nikde nekoupíte. Každý si je totiž nosí v sobě. Zkuste je proto objevit a začít používat. Uvidíte, že když jim budete naslouchat, vše se změní k lepšímu a vše vám v životě půjde lépe.
Jak na to?
Každý orgán pracuje v daný čas, jak nejlépe umí. V určitou hodinu každý z nich nejlépe přijímá prospěšné látky a současně se dokáže zbavit toxinů a škodlivin v co možná nejvyšší míře. A my jim tuto práci můžeme velmi usnadnit.
Každou hodinu se děje něco důležitého
Každý z orgánů vykazuje v určitou dobu svou maximální, ale také minimální činnost. A tím se v organismu dějí různá fyziologická kolísání. Rytmické kolísání činnosti jednotlivých orgánů se projevuje například v hodnotách tělesné teploty, v dechu, v tepu, koncentraci hormonů či v tvorbě krvinek. Pokud porušujete pravidla orgánových hodin, můžete trpět častými nemocemi. K urychlení léčby však můžete využít právě orgánových hodin. Pro průměrný stav vlivů jsou orgánové hodiny dobrým vodítkem. Škoda jen, že se jimi neřídí také lékařská věda, nemocí jako takových by patřičně ubylo.