Mageia 3

Mageia je linuxová distribuce založená na podzim roku 2010 jako fork z Mandriva Linuxu. V létě 2011 vyšla první stabilní verze a spolu s vydáním jsem připravil, spustil a začal spravovat web mageia.cz. Je tedy více než logické, že jsem spolu s tím začal připravovat i balíčky pro Mageiu stejně, jako pro Mandriva Linux.

Pro přidání repozitáře stačí klepnout na položku, kterou chcete přidat. První dvě položky přidají nejen samotný Peťošův Mageia repozitář, ale také repozitář se hrami a flightgearem. V případě, že tento další repozitář nechcete, zvolte na základě bitové verze vaší distribuce třetí, resp. čtvrtou položku.

Tvorbou RPM balíčků trávím spoustu svého volného času. Pokud byste rádi přispěli či ocenili mou práci, přispějte mi prosím na můj účet v bance: 670100-2203343344/6210. Pokud budu s to platbu identifikovat, rád vaše jméno uveřejním (pokud se nevyjádříte proti…).

Provoz repozitáře samozřejmě není na vaši pomoc/ocenění nijak vázán a repozitář bude i nadále pro všechny zdarma a to bez ohledu na váš příspěvek.

Obsah repozitáře

Repozitář obsahuje mimo jiné také tento software:

Kompletní seznam obsahu repozitáře.

Práce v terminále

Nechcete-li používat soubory .urpmi, tak se nic neděje, stále je zde starý dobrý způsob práce s terminálem:

Pro 32bit verzi Mageii: Pro přidání repozitáře stačí napsat jako root:

urpmi.addmedia --update petos-mga3-32 http://petos.cz/rpm/mageia/3/i586

Pro 64bit verzi Mageii: Pro přidání repozitáře stačí napsat jako root:

urpmi.addmedia --update petos-mga3-64 http://petos.cz/rpm/mageia/3/x86_64

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *