O autorovi stránek

Peťoš Šafařík — Autor knih o Linuxu, astrofyzik (mám na to vysokou školu, he), balič RPM balíků a vývojář Mageia.

V současné době pracuji jako Release Engineer ve společnosti NetSuite. Jsme cloudová společnost a mou zodpovědností je nasazení kódu servery a práce se SQL (Oracle) databázemi. Dále mám na starosti správu kódu ve verzovacím systému.

Do konce roku 2013 jsem byl na pozici Customer Support Engeneer pro OMG/AAG ve společnosti Acision. Kde jsem měl na starosti Linuxové (RHEL) servery, ale také několik HP-UX strojů. Spraval jsem problémy týkající se systému, softwaru a sítí.

Dříve jsem pracoval jako 2nd level UNIX admin v IBM. Mou prací bylo vše, co se týká vlastního operačního systému — services, LVM, mirroring, clustering a vůbec všechno, co se jen trochu týkalo vlastního OS.

Pohybuji se na serverech Mageia.cz a MandrivaLinux.cz,  minoritně pak na LinuxEXPRES.cz, kde jsem postupně majitel, redaktor webu a konečně „jen“ autor článků. V poslední době se hlavně zabývám tvorbou RPM balíčků pro Mandriva Linux a Mageiu — jsem jedním z maintainerů v projektu Mageia. Ve svém volném čase pak připravuji další balíčky, které jsou v mém vlastním repozitáři umístěném na těchto stránkách.

Jsem spoluautorem několika knih. První z nich je Mandriva Linux 2010.0 CZ, konkrétně kapitol Instalace, Po instalaci, Software, Ovládací centrum, FAQ a Odkazy. Celkem jsem na této knize strávil asi 100 hodin a, popravdě, jsem spokojen. Práce mě bavila, i když postupem času začala lézt na mozek.

Po půl roce na to jsem začal pracovat již jako rovnocenný spoluautor (s Ivanem Bíbrem) na další knize k Mandriva Linuxu, tentokrát ovšem s názvem 333 Tipů a triků pro Mandriva Linux.

Na obrázku nalevo je zatím první verze obálky. Na té další již je Ivan Bíbr a Petr Šafařík.

Tentokrát jsem na na 333T&T strávil ještě více času než na knize minulé a napsal jsem opravdu polovinu z celkového počtu kapitol. Taky jsem dělal ke knize typografickou korekturu.

Zabývám se také sazbou — sázím v typografickém systému LaTeX. Mám „na svědomí“ sazbu příručky INGOT vydanou Liberixem nebo typografickou korekturu několika diplomových a bakalářských prací a pár dalších věcí.

Kontakt

Jste-li si jisti, že mě chcete kontaktovat, máte několik možností.

  • Použijte tento QR kód na vašem chytrém telefonu 🙂
  • Email: petos tečka safarik zavináč gmail tecka com
  • Jabber/GTalk: petos tečka safarik zavináč gmail tecka com
  • Můj profil na LinkedIn:
    View Petr Šafařík's profile on LinkedIn
  • ICQ: skoro nepoužívám:: 137–455–645

    U ICQ napište kdo jste a co chcete hned do první zprávy, jinak je automaticky zahazuji! Při množství SPAMu, který skrz ICQ chodí není v mých silách kontrolovat, zda-li náhodou některý požadavek není NEspam…

 

One thought on “O autorovi stránek”

Komentáře nejsou povoleny.