Uplně opouštím Mandriva Linux

Nadobro opouštím Mandriva Linux — poslední forma mé podpory tomuto OS — repozitáře pro MDV2011 — zamražuji a přestávám podporovat. Důvodů je několik — Mandriva Linux je pro mě už jen jako bývalá přítelkyně: spousta vzpomínek, ale je to za námi a každý jdeme jinou cestou. Vadí mi, že se Mandriva rozhodla považovat své uživatele za totální idioty, zrušila instalátor (to, co tam je ted, to není instalátor, ale „kopírovátor“), nasadila slavné RPM5 (nikdo jiný to nepoužívá, podivný bazmek jen přidělává dost práce) a budoucnost je poměrně nejistá.
Repozitáře Mandriva2011 zůstanou dostupné, funkční, jen již nebudou jakkoli měněny. Vývoj a aktualizace budou od této chvíle již jen v repozitáři Mageia 1 a brzy otevřeném Mageia 2.

Novinky v MGA1 repozitáři: nová java-1.7, java-plugin, darktable, naev. A další budou (0ad, firefox, thunderbird). Dnes večer chci navíc spustit MGA2 repozitář.

4 thoughts on “Uplně opouštím Mandriva Linux”

    1. V tuto chvili predevsim na mou milou, rodinu, fotky (mam jich ke zpracovani vice jak 2k) a z linuxovych distribuci pouze na Mageia. Mandriva, jak jsem psal, je dle meho uz jen umirajici projekt, ktery za chvilku bude historii.

  1. Taky už jsem se od Mandrivy úplně odstřihl… Mageia2 je super! Předem dík za repozitář! Jako experiment jsem nainstaloval PCLinuxOS a valil jsem bulvy, jak je ihned po čisté instalaci systém funkční (za cenu toho, že nepoužívá pouze opensource software).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *