Novinky v Peťošově repozitáři

Protože jsem dlouho nenapsal nic k mému repozitáři, rozhodl jsem se to napravit — abyste si nemysleli, že se tam nic neděje 🙂 Ale opak je pravdou — za poslední dobu se v repozitáři objevilo velké množství balíčků.

Říká se, že Linux není herní platforma. V tom bohužel musím tak trochu souhlasit — mám rád hry se silným příběhem: mám moc rád RPG. Z těch her, které jsou na Linuxu, je pouze FreeDroidRPG (recenze). Jiná linuxová ovšem není (nebo jsem ji neobjevil a budu velice rád, pokud mi někdo něco doporučí). Krom toho, že jsem připravil unikátní RPM balíčky s velkým množstvím různých letadel pro FlightGear (recenze) a nebo (opět unikátní 😉 ) grafický spouštěč této hry, či RPM balíčky s českou hrou Dračí historie (recenze) a další RPM balíčky s různými hrami (prohledejte scummvm- balíčky v mém repozitáři).

  • 0ad — hra ve stylu Age of Empires. Byl trochu problém, protože po zabalení přestal fungovat. Nakonec jsem všechno vyřešil a zabalil (a nakonec i připravil do budoucí verze Mandriva Linuxu 2011, již nyní je v Cookeru). Zatím ve stádiu Alpha, ale i přesto funkční hra 🙂
  • AssaultCube, Cube2:Sauerbraten (recenze), Alien ArenaSmokin‘ GunsUrban Terror (recenze) — všechno jsou to střílečky z vlastního pohledu připravené pro Mandriva Linux. Všechny přidají položky do menu a vůbec přináší výhody instalace pomocí balíčkovacího systému oproti instalaci prostým rozbalením archivu. Různé prostředí, stejný cíl — zastřel vše, co se hýbe!
  • UFO:AI — Tahová strategie (balíček ufoai). Balíček UFO sice existuje i v PLF, ovšem tam je verze 0.6, zatímco já mám 2.3.1 (ano, uznávám, že je trochu nenasytná, co se výkonu GK týče…).
  • SuperTuxKart — hra byla přepsána a vypadá lépe, je méně náročná, stabilnější a přesto všechno vypadá lépe než dříve. Kompletně přepracované tratě… prostě radost!
SuperTuxKart -- zvířátka v autíčkách
SuperTuxKart -- zvířátka v autíčkách
  • VDrift — Musím samozřejmě zmínit i VDrift: simulátor závodních aut 🙂

Pokud byste věděli o nějakém pěkném RPG volně ke stažení, jsem více než ochotný udělat RPM pro všechny. Ovšem já jsem na nic pěkného nenašel… Případně napište do komentářů. Díky moc!!!

Další programy v mém repozitáři

  • TuxCommander — dvoupanelový správce souborů ne nepodobný TotalCommanderu či mc (recenze).

3 thoughts on “Novinky v Peťošově repozitáři”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *