LibreOffice pro Váš Mandriva Linux — včetně češtiny

LibreOffice (ve zkratce LibO) je fork z populárního openOffice.org. LibreOffice mi je velice sympatické — jsou oproti lidem z OpenOffice.org komunikativní a silně komunitně-orientovaní. Chtěli byste zkusit LibreOffice? Nyní máte možnost.

Dříve než Cooker, dříve než MIB, dříve než jiní — LibreOffice je v Peťošově repozitáři. Nebudu zde rozepisovat, že jen pro samotný překlad je nutné mít asi tři dny zapnutý počítač (trvání binárního překladu) ani to, že jsem musel připojit nový disk pro překlady (díky bohu za LVM a rychlou domácí síť), nemluvě o třech týdnech příprav řídícího skritpu SPEC.

Úvodní nabídka LibreOffice
Úvodní nabídka LibreOffice

Jak na instalaci

  1. Prvně je nutné přidat můj repozitář. Jak na to vizte přímo stránku věnovanou mému RPM repozitáři.
  2. Odeberte ze systému balíčky s openoffice.

Druhý krok je „pro jistotu“. Systém by měl po přidání zdroje automaticky nabídnout aktualizaci, ale vzhledem k tomu některým balíčkům (openoffice.org-style-*), které LibO nenabízí, nemusí aktualizace projít bez problémů.

Nyní jen doinstalujte balíček libreoffice, který jsem vytvořil tak, aby pomocí závislostí nainstaloval všechny ostatní moduly (writer, calc, impress, math a mnohé další…).

Předpokládám, že byste rádi taky češtinu|slovenštinu. Proto si do systému nainstalujte ještě balíček libreoffice-langpack-cs pro češtinu a/nebo libreoffice-langpack-sk pro slovenštinu (a nebo libreoffice-langpack-ja pro japonštinu, je mi to celkem jedno, připravil jsem 22 jazykovým mutací vč. všeobecně známé maďarštiny 😉 ).

Výborně, máte nainstalován LibreOffice.

LibreOffice modul Writer v Mandriva Linuxu
LibreOffice modul Writer v Mandriva Linuxu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *