Komentujte chystané přeuspořádání repozitářů — již v pátek budu mít nový počítač pro buildy

Tento čtvrtek či pátek mi bude doručen nový počítač od Jana Grilla (http://www.grill42.cz), který spolu s bohatým a štědrým darem o Martina Volfa výrazně urychlí spuštění všech mých repozitářů. Plánované převedení mého buildstroje do virtuální vrstvy je bohužel trochu problémovější kvůli tomu, že procesor v notebooku nepodporuje virtualizaci. Ovšem nyní snad bude vše dotažené a funkční.

Tvorbou RPM balíčků trávím spoustu svého volného času. Pokud byste rádi přispěli či ocenili mou práci, přispějte mi prosím na můj účet v bance:670100-2203343344/6210. Pokud budu s to platbu identifikovat, rád vaše jméno uveřejním (pokud se nevyjádříte proti…).

Provoz repozitáře samozřejmě není na vaši pomoc/ocenění nijak vázán a repozitář bude i nadále pro všechny zdarma a to bez ohledu na váš příspěvek.

S novým uspořádáním buildserveru také bude zcela přeorganizován celý repozitář. Balíčky budou ve dvou velkých repozitářích. Jednak dle toho, pro jakou distribuci bude balíček připraven (pamatujte, že se chystám tvořit balíčky jak pro Mandriva Linux, tak pro Mageiu) a toho, pro jakou architekturu bude daný balíček upraven (i586 nebo x86_64).

 • Normální balíček — bude se nacházet v repozitáři distribuce/verze_distribuce/architektura/
 • Velké hry (pozor, plné verze Linuxových her, žádná windows dema s přibaleným wine!). Tyto jsou nezávislé na distribuci, maximální rozdíl je v bitové verzi. Proto bude zřízen společný repozitář pro Mandriva Linux i Mageiu určený právě pro tyto hry: hry/architektura/
 • Flightgear balíčky — pro můj oblíbený letecký simulátor jsem vytvořil poměrně velké množství balíčků s letadly a dalšími balíčky. Pro flightgear je připraven společný repozitář flightgear
 • Speciální repozitáře pro jednotlivé programy: Esmska, Wibom, dsgui budou v repozitáři esmska/, wibom/, dsgui/

Jak je vidět, není jich zrovna malé množství. Proto budou připraveny i .urpmi soubory, pomocí kterých přidáte všechny repozitáře na jedno kliknutí 🙂 Samozřejmě o možnost přidat vše pomocí několika příkazů urpmi.addmedia vás nepřipravím a příkazy napíšu také.

Spolu se všemi těmito změnami jde ruku v ruce i příprava nové struktury stránky k repozitářům http://petos.cz/rpms. Tato bude sloužit jako  seznam balíčků v nejnovějším nezmraženém repozitáři a rozcestník mezi distribucemi a teprve poté se dostanete na stránku věnovanou tomu, jak přidat repozitář. Na konci stránky budou odkazy na starší, zamražené repozitáře. I když jsou zamražené, existují, jen už nebudou (nikdy) aktualizované.

Máte-li dotaz či připomínku, prosím abyste vše komentovali pod článkem. Rád bych, aby vše bylo funkční a použitelné 🙂

6 thoughts on “Komentujte chystané přeuspořádání repozitářů — již v pátek budu mít nový počítač pro buildy”

 1. No já nevím, podle mne by bylo nejlepší jedno repo, ve kterém bude vše. Fakt nevidím důvod, proč mít esmsku, flightgear atd. v různých repozitářích…

  1. Protoze FG ma skoro 4GiB, velke hry maji 10 GiB. Pokud by to bylo v kazdem repozitari, tak to je pres 60GiB duplicitnich dat (je to vsechno stejne!). Resp. 14 GiB dat, ktere budou vzdycky stejne ve vsech repozitarich.
   Esmska, wibom a DS budou ve vsech repech, ale bude i repo, aby bylo mozne tyto pridat bez nutnosti mit muj repozitar.

   1. Tak potom by som dal jeden repozitár pre Mandrivu, jeden pre Mageiu a jeden spoločný (práve tu by boli všetky balíčky spoločné pre obidve distribúcie). A to všetko pre každú architektúru.
    Nebolo by to lepšie?

    1. Však normálnímu uživateli bude stačit přidat jen 2 repozitáře!!
     * Ten pro své distro
     * Games

     To, že je zvlášť repozitář pro Wibom a zvlášť pro Esmsku ho trápit vůbec nemusí! Tyto programy jsou automaticky obsaženy ve všech „distribučních“!
     Wibom a Esmska mají zvláštní repozitář JEN a POUZE proto, že jsem ofic. MDV/MGA maintainer a na stránkách těch programů je odkaz na separátní (právě toto) repo. Nemůžu po Kamilovi Páralovi (vývojář Esmsky) chtít, aby mi dělal reklamu na mé vlastní repo. O těchto separátních repozitářích, pokud bych zde nenapsal, byste ani nevěděli (popravdě ony existují už asi 2 roky).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *