Schůzka spolupracovníků Liberixu

V průběhu tohoto víkendu 22–24.1.2010 proběhl na Vysočině sraz redaktorů a spolupracovníků portálů spravovaných Liberixem.

Ivan svůj výklad bere smrtelně vážně
Ivan svůj výklad bere smrtelně vážně

Krom odpočinku se projednalo další vedení a možnosti našich portálů (MandrivaLinux.cz, LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz). Převážnou náplní dne byl brainstorming okolo portálů a knih, který se ukázal jako naprosto smrtící (viz foto). Ivan Bíbr byl, jak se dalo předpokládat, ústřední postavou celého srazu. Například nám ukázal, jak bude vypadat nová verze Mandriva Linuxu (Ivan má notebook na cookeru, viz obrázek vpravo). Novinkou je například urychlený start Mandriva Linuxu — startovací skripty jsou přepsány pro hash, který se na Ubuntu ukázal jako silný nástroj pro rychlost startu. Opět jsou přepracovávány moduly Ovládacího centra Mandriva Linuxu a připravuje se nové KDE4.4.

Také jsem si domluvil vlastní (tento) hosting a pomalu přesouvám repozitáře a data na něj, jakmile bude vše hotové a připravené, budu vás informovat.

Vzhledem k mé časové vytíženosti bude do redakce Mandriva Linuxu přibrána nová osoba — paní Irena Šafářová, která bude nyní připravovat na vydání vaše články, které nám snad budete posílat 🙂 Já sám budu nadále psát články, blogovat si tu a připravovat pro vás své balíčky.

Ivanův notebook na cookeru
Ivanův notebook na cookeru

Luboš Čevela nám ukázal svou novou knihu o GIMPu a zpracování fotek v něm. Moc se mi líbila a objednal jsem si rovnou jeden výtisk domů — plánuji recenzi. Dále se v nejbližší době můžete těšit na článek o několika otravných chybách/vlastnostech Mandriva Linuxu a jak je opravit/vypnout, na kterém pracuji, další várku RPM balíčků a to dozajista není vše.

Také jsme předběžně domluvili, že opět bude sraz uživatelů Mandriva Linuxu. I tentokrát jej budu zařizovat já a nejspíše bude na stejném místě jako minule — v Brně. Termín jsme zatím nedomlouvali, ale doba okolo března se mi osobně jeví jako relativně reálnou (dříve určitě ne).

Tento blogpost vychází zároveň na redakčním blogu serveru MandrivaLinux.cz.

One thought on “Schůzka spolupracovníků Liberixu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *