Rodina, Word a XPéčka

Po mnoha letech, které jsem věnoval šíření a propagaci Linuxu, Mandrivě, OpenOffice.org a otevřenému softwaru vůbec, mě má rodina dokáže donutit zamyslet se nad sebou a nad tím, jestli má vůbec moje práce pro OSS, Liberix a další organizace vůbec smysl.

Dnes jsem měl zajímavý telefonát s mou sestrou (kterou jsem zatím nedokázal přesvědčit, že Linux je stejně dobrý jako Windows, ba lepší; jen jej nemusí krást). Co dělám špatně? Pokud bych pracoval správně, nenastal by dnešní hovor:

> Ahoj Peťo, jsi prosím Tě u počítače?
< Ahoj. Jo, copak potřebuješ?
> Máš na počítači Windows Vista a Worda 2010?
< Soničko, nemám na počítači nic od Microsoftu
> Aha, tak to máš XPéčka. To nic.

Soničku, mou sestru, mám opravdu moc rád, ale podobné rozhovory po tolika letech práce, vydaných knihách a kdo-ví-čem-ještě mě dokáží opravdu dostat…

2 thoughts on “Rodina, Word a XPéčka”

  1. Přimělo mě to zamyslet se, proč mám a používám kromě Mandriva Linux také Windows XP, a proč právě Windows XP. Když to vezmu od svých počátků na PC s Microsoftem, byl to MS DOS, pak Win 95, Win 98, Win 98 SE, Win 2K, až Win XP. Mohu říct, že zde jsem skončil a po prohlédnutí dalšího odpadu z dílen Microsoftu si myslím (osobně a jen ze své zkušenosti), že XPčka jakoby od té firmy nebyla. První a poslední slušně stabilní a použitelný systém od MS. Stejně jsem pak přešel na Linux. Ale Sonička třeba jakoby vycítila, že XP jsou jiná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *