Připravované změny v Peťošově repozitáři petos.cz/rpms

Osmého července vyšla další verze Mandriva Linuxu, na kterou jsme se všichni velice těšili. Sám jsem napsal dvě recenze (pro servery MandrivaLinux.cz a LinuxEXPRES.cz), přičemž v obou se sám se sebou shoduji v tom, že nová verze Mandriva Linuxu je jedna z těch zatím nejlepších, které k nám z Francie přišly. A je tak samozřejmostí, že ani já nezůstávám nepoznamenán — jak bych mohl, když i o této verzi píšu (jsem spolu-napsal) knihu (jen tedy čekám, kdy bude opraven obrázek, protože místo „a kolektiv“ má být „a Petr Šafařík“…

Už se mě několik lidí ptalo, jak to bude s mým repozitářem http://petos.cz/rpms, zda-li otevřu repozitář i pro Mandriva Linux 2010 Spring a co se bude dít s repozitářem starším, tj. pro 2010.0. Tak tedy, repozitář pro 2010 Spring bude. Ovšem ještě je nutné dořešit několik drobností k repozitáři staršímu, pro 2010.0. Ale postupně…

Repozitář pro Mandriva Linux 2010.0 bude nejdříve aktualizován o nový software. Prvně to bude nejnovější verze prohlížeče Chromium, kterou již asi týden testuji a zdá se býti stabilní. Dále nová verze emailového klienta Thunderbird 3.1 a přehrávač VLC, kterážto aktualizace opět odstraní další chybu (stejně jak tomu bylo i v případě xine). Do mého repozitáře přibude i program wibom pro správu wine-lahví.

Aktualizace repozitáře proběhne v pondělí 19.7 (na moje narozeniny;) ), protože dříve se nedostanu k buildovacímu stroji.

Po této aktualizaci (možná se objeví ještě něco 😉 ) bude repozitář zmražen. To znamená, že stejně jako repozitáře pro starší verze, již nebude aktualizován ani nijak upravován, ale bude samozřejmě dostupný, dokud bude existovat doména petos.cz (a dokud ji budu moci spravovat;) ).

Po aktualizaci 2010.0 a reinstalaci překladového stroje otevřu repozitář pro Mandriva Linux 2010 Spring. Objeví se v něm nejnovější build Chromia, Thunderbirdu, program wibom, zim-wiki, esmska a VLC. Co se objeví dále zatím nevím, ale určitě se bude repozitář rozrůstat s časem tak, jak jste u mě zvyklí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *