Hornické museum v Ostravě-Landek

Landek je jedna z mnoha částí Ostravy ležící okolo stejnojmenného kopce (Landek, nikoli kopce Ostrava;) ). Až do nedávna pod Landekem (stejně jako pod /skoro/ celou Ostravou) probíhaly důlní práce. V jednom z areálů bývalého dolu bylo vytvořeno Hornické museum. Váženému čtenáři zajisté došlo, že onen areál se nachází právě v Landeku.

Před nějakou dobou (přiznávám, asi před měsícem) jsem toto museum navštívil. Nebyl bych to já, kdybych z tohoto prostředí neměl pár fotek — něco z povrchu, na který svítilo úžasně barevné a teplé Slunce, tak i z podzemí — kde naopak byla tma jako v dole. Tmu jsem nefotil, ale z fotky to bohužel nepocítíte (a tma na záchodě, pokud vám tam někdo náhodou zhasne, se s touto nedá srovnat).

Hornické museum v Ostravě
Hornické museum v Ostravě

V počítači mám velké množství dalších fotek, bohužel zatím nestíhám fotky zpracovat. Můžete se těšit na fotky z prázdnin, kdy jsme byli na hradě Buchlov, LinuxAltu či z výletu na Lysou horu (byli jsme tam v jediný den v celém týdnu, kdy byla Lysá v mracích, zbytek týdne bylo krásně…). Fotky mraků zespodu i mraky zevnitř…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *