Digitální televize je zde

Po dlouhém a urputném boji jsem podlehl a nyní mám i já digitální televizi. Jsem skoro 95 % času v Brně, kde je pokrytí více než dostatečné a proto jsem si pořídil DVB-T tuner. Podmínkou bylo, aby dobře fungoval v Linuxu. Ten, který jsem si vybral já, Asus U300mini, se bohužel přestal vyrábět (a hůř — prodávat). Po dohodě s Ivanem a Ábíčkem jsem si nakonec  pořídil USB tuner od AVerMedia — AVerTV Volar Black HD. Mohu vřele doporučit.

Hraje jak televize, tak i rádia, vše k mé plné spokojenosti. Dostanete i malinkatou anténu, která naprosto dostačuje na kvalitu, ve které vysílá televize. Kdybyste chtěli připojit normální televizní koax a používat normální antény, co máte na střeše domu, není problém. Tato tlustá fixa (tuner je v podobě malého válečku a fixu silně připomíná) nemá ani s tímto problém.

Stačí stáhnout firmware, nahrát do /lib/firmware a pak například v Kaffeine spustit ladění.

Jedinou pastí v Kaffeine je nutnost nejdříve ono ladění povolit. Spusťte si Kaffeine, z kontextové nabídky Televize | Nastavit televizi vyberte kartu Zařízení #, kde # náleží číslu, nejspíše to bude jednička. Zde je nutné nastavit Zdroj na hodnotu Automatické prohledávání. V nabídce Televize | Kanály [C] už jen naladíte, přidáte, a hrajete…

One thought on “Digitální televize je zde”

  1. Paráda, alespoň vím, kterou odzkoušenou TV kartu si pořídit. Ještě radši bych ale byl, kdyby šla rozchodit ta, kterou jsem si již dříve pořídil jako Widlák – AVerTV Hybrid Express Slim. Jenže to se asi bohužel nikomu nepodaří. Návod jsem hledal již několikrát, ale bezúspěšně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *