Alpy, sluníčko a bolavý zadek

Od úterka do soboty jsem byl s Janap a několika dalšími lidmi v Alpách v Lachtalu. Celkem 12 lidí se nacpalo do tří aut. Mimo je to bylo jedenáct párů lyží a jeden snowboard, jídlo, oblečení a peníze. Cestou jsme projeli sněhovou vánicí  kdy bylo vidět opravdu tak na 20–30 metrů. Jak jsme dorazili do Lachtalu tak jsme měli menší větší problém — nemohli jsme se dostat do rakve pro lyže. Vyhlídka na týden strávený procházkami po Rakouských zasněžených horách  v pohorách bohužel nebyla zrovna lákavá. Naštěstí ráno moudřejší večera — větší síla pomohla a zámek povolil. Během cesty se sesunuly lyže a zablokovaly tak otevírání zámku.

Nakonec se rakev poddala
Nakonec se rakev poddala

Na svahu bylo krásně — sluníčko svítilo, zasněžené vrcholky hor a sedačka s prknem na nohou — prostě paráda. Horší bylo, že jsem první den dost vzpomínal, jak se na té bestii vlastně jezdí a večer jsem byl dobitý jako žito a nebylo místa na těle, které by nebolelo. Druhý lyžovací den — čtvrtek — již byl dobrý a pak už jsem jezdil bez problémů a ostatní (všichni jinak lyžaři) stíhal.

První naprosto bezmračný den
První naprosto bezmračný den -- jenom sluníčko

Další dny to již s počasím bylo lepší… svým způsobem. Bylo lehce pod mrakem, ale jen lehounce, takže sjezdovka vydržela déle tvrdá. Tou dobou mi to už taky přestalo vadit — přestal jsem padat. Začal jsem si ježdění užívat. Bylo tam opravdu krásně –nádherné výhledy, sluníčko, skvělí lidé… Bohužel jsem s sebou neměl foťák, musím tedy „vzít zavděk“ fotkami ostatních. Janap fotila na nějakého malého skrčka, ale i ten dělá celkem pěkné fotky.

Onďa a hory
Onďa a hory
Výhled na hory v oparu
Výhled na hory v oparu

V pátek odpoledne jsme na sjezdovce (na vrchu sjezdovek (9), (9a) a <3>) postavili sněhuláčici. Onďa si řádně vyhrál s jistými partiemi… No a v sobotu těsně předtím, než jsme odjeli, ji Jana shodila. Tak jsme aspoň drželi chvilku ticha.

Živá sněhuláčice
Živá sněhuláčice
Chvilka ticha nad mrtvou sněhuláčicí
Chvilka ticha nad mrtvou sněhuláčicí

Všechny uvedené fotky jsou Janap(R)

One thought on “Alpy, sluníčko a bolavý zadek”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *